Soukromé lekce
Posilování středu těla - proč se toto cvičení nesmí zanedbávat?
Pokud nezačnete cvičit posilování středu těla, dříve nebo později začnou potíže jako jsou bolesti zad a krční páteře. Upřímně, kdo to nezná? Lidé, kteří pracují tvrdě fyzicky, mají většinou práci jednostranně zaměřenou. Unavují a přepínají určitou skupinu svalů, zatímco ostatní leží ladem. Po práci jsou rádi, že si odpočinou a svalí se na gauč. Bez posilování středu těla se bolesti zad brzy dostaví.
Druhá skupina lidí, kteří mají sedavé zaměstnání netrpí o nic méně. Mnohdy naopak. Záda je bolí při sebemenším pohybu a krční páteř mají permanentně zablokovanou. Bez posilování středu těla je svalový korzet zcela zhroucený. Následkem jsou bolesti někdy tak silné, že běhají po doktorech na injekce. Po této fázi přichází bolesti velkých kloubů, tedy kyčlí, kolen a ramen.
Při absenci posilování středu těla je k výše uvedeným potížím ještě bonusem nepěkně vypadající postava. Ženy jsou nešťastné, když vidí, že jim rostou hýždě a břicho a kulatí se záda. Mnohé z nich pak ještě sáhnou po nějaké nevhodné dietě.
Bolesti zad a bolesti páteře - jak na ně?
Nejspíš existují nějaké drahé dobré mastičky které i fungují na uvolnění vaší bolesti, ovšem to jen zmírní vaší bolest krátkodobě, ale váš problém to nevyřeší. Pokud chcete opravdu s problémem něco dělat a dát své tělo zase do kupy, měli byste začít správně cvičit. Boj s bolestmi zad a krční páteře a rovněž s na boj a prevenci související s celým páteřním systémem. Cvičební program je zaměřen na svalovou tkáň, jejíž nedostatek, či zkrácení je hlavní příčinou bolestí zad či bolesti páteře.
Je redukce váhy aktuální pro obě pohlaví?
Ať už jste muž, nebo žena, redukce váhy je téma, které se dotýká obou pohlaví. Nadváha si nevybírá, ačkoli muži a ženy mají rozdílné "problematické" partie. U žen to většinou bývají nohy, především stehna kde ženám se ukládá nejvíce tuku. Poté následuje břicho a zadek. U mužů se ukládání tuku rozprostírá spíše vyváženě po celém těle, ačkoli jediné místo, kam se ukládá více, je břicho.
Samozřejmě toto jsou jen obecně platné modely reality, které nemusí nutně vždy platit na každého jednotlivce. Stavba těla každého člověka je přeci jenom odlišná a proto nelze sestavit žádný přesně daný model stavby těla mužů a žen a tudíž nelze ani sestavit žádná přesně daná pravidla pro stravování a cvičení, jelikož je každý člověk specifický a jeho tělo reaguje trochu jinak a potřebuje trochu něco jiného.
Díky tomu, že nikdo nemá stejné tělo, nelze ani vyhledat nějaký všeobecný návod na to, jak správně jíst a cvičit k redukci váhy. Proto jsem zde já jakožto osobní trenér, který ke každému člověku přistupuje individuálně. Každému sestavím osobní tréninkový plán i jídelníček, který je na míru ušitý jeho fyzickým možnostem a jeho cílům jak by chtěl vypadat. Společně pak oba návrhy prodiskutujeme a popřípadě ještě upravíme tak, aby vám tyto plány vyhovovaly. Redukce váhy vás bude bavit.
Kondiční cvičení nejen pro sportovce
Kondiční cvičení slouží především pro sportovce, kteří si chtějí vylepšit své sportovní výkony správným a cíleným cvičením různých partií.
Nicméně kondiční cvičení není aktuální téma jenom pro sportovce, ale je aktuální i pro běžné lidi téměř všech věkových hranic. Například lidé, kteří sportovali v minulosti - třeba na škole, ale poté nastoupili do práce a na sport již prostě nezbyl čas. I pro takové lidi je kondiční cvičení vhodné hned z několika důvodů. Každý sport, pokud v něm chceme být dobří, vyžaduje náročný a pravidelný trénink. Ať už je to sport kolektivní či nekolektivní, usilovný a pravidelný trénink vyžaduje opravdu hodně volného času.
To je velice častým důvodem k ukončení naší sportovní činnosti, přestože nás třeba nějakým způsobem naplňovala a bavila. Jenže kondici, kterou jsme si pracně vytrénovali, postupem času ztrácíme. Ovšem k tomu, abychom si udrželi kondici, stačí opravdu jen pár hodin týdně. Jelikož je kondiční cvičení cíleně zaměřeno na určité svalové partie, dosáhneme za pár hodin ne-li desítek minut týdně stejných výsledků na našem těle, jako za hodiny usilovných tréninků, které budují naši kondici mnohem pomaleji.
Kondiční cvičení je vhodné i pro lidi, kteří se sportem neměli tolik co k dočinění - jejich fyzická kondice je špatná a oni s tím chtějí něco dělat. V takovém případě se dá sestavit tréninkový program přiměřený fyzickým proporcím, dovednostem a požadavkům klienta, k docílení nejlepších výsledků a k jeho maximální spokojenosti.